Celem podstawowym naszego projektu jest umożliwienie uczniom – dzięki odbyciu staży – zdobycia nowych umiejętności zawodowych i językowych, podwyższenia kompetencji osobistych, poznania historii, kultury i tradycji kraju przyjmującego. Cele te są zgodne z celami programu Erasmus+.

Każdy uczestnik projektu weźmie udział w kursie przygotowującym go do wyjazdu na staż. Na kurs złożą się zajęcia przygotowania pedagogicznego, językowego i kulturowego. Po ich zakończeniu uczestnicy wyjadą na staże do różnych krajów Unii Europejskiej.

Każdy z uczestników po odbyciu stażu dostanie certyfikat odbycia kursu językowego i pozostałych zajęć przygotowawczych, certyfikat odbycia stażu wystawiony przez włoską i portugalską organizacje partnerskie, oraz unijny dokument Europass Mobilność potwierdzający nabyte kwalifikacje zawodowe, honorowany na terenie Unii Europejskiej.

Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie tj. kurs językowy, pedagogiczny i kulturowy, przelot, pobyt wraz z wyżywieniem, ubezpieczenie, koszty organizacji stażu są finansowane ze środków programu ERASMUS+

Formularz zgłoszeniowy

Dnia 16.09.2018r. Dwudziestoosobowa grupa uczniów  wraz z  opiekunami z ZS im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach wyjechała na staż w ramach projektu Erasmus + do Portugalii oraz Włoch . Po wylądowaniu na lotniskach zostaliśmy zakwaterowani w kampusie. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Barcelos  i Spoleto oraz poznania miejsc pracy.

Portugalia – Barcelos

Uczniowie kształcący się w zawodach technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych odbywają swoje praktyki w : Barcel Motor(Bosch S.Veríssimo), Octávio, Roda Viva, Jobauto. Fryzjerki pracują w: Ana Guedes i São Cabeleireiros. Technik informatyk w Factor X. Technik organizacji reklamy pracuje w : Chapa5, Decor Bag, ID3, + côr a geodeci odbywają praktyki w Sara Terroso

Dzień wolny od pracy spędziliśmy zwiedzając Porto. Podziwialiśmy piękne miasto a płynąc statkiem po rzece Douro zachwycaliśmy się Riberią jedną z najstarszych dzielnic w Porto. Po spacerze promenadą przeszliśmy mostem Ponte Luiz do Vila Nova da Gaia, która słynie z produkcji wina porto. Zwiedziliśmy także Katedrę Se, stację kolejową Bento pokrytą w środku azulejos ze scenami z historii Portugalii  oraz jedną z najsłynniejszych księgarni na świecie Livraria Lello. Wspinaliśmy się także na Torre de Clerigos by podziwiać cudowną panoramę Porto.

Galeria fotograficzna – Portugalia Barcelos

Galeria fotograficzna – Włochy Spoleto

Staże zawodowe Portugalia – Barcelos 2017

W ubiegły weekend tj. 23-24 września 2017 r. 20 – osobowa grupa stażystów wróciła z staży zawodowych.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z praktyk. –> pobierz prezentację.

Oprócz praktyk mieliśmy możliwość zwiedzania i korzystania z różnych form atrakcji. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii. –> galeria zdjęć.

Dnia 3 września 2017 r. 20 – osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach wraz z opiekunami Magdaleną Solis i Robertem Śmiechem wyruszyła do miejscowości Barcelos w Portugalii w celu odbycia stażu zawodowego.

Po przylocie zostaliśmy zakwaterowani w Campusie Mobility Friends.

W pierwszym dniu pobytu zapoznaliśmy się z historią i atrakcjami miasta. Zwiedziliśmy centrum z najważniejszymi atrakcjami m.in. wieżą, z której rozpościera się malowniczy widok na miasteczko, ruiny zamku Paco dos Condes de Barcelos oraz kościół Bom Jesus da Cruz.

Po lunchu odbyliśmy wizytę w publicznej szkole średniej w Barcelos, gdzie obejrzeliśmy pracownie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych.

Od wtorku 5 września uczniowie rozpoczną praktyki w następujących miejscach:

• Technik informatyk – w Paq, Basta Click, Mega Barcelos, Factor X i Campus Mobility Friends.
  • Technik pojazdów samochodowych – w Jobauto, Barcel Turbo oraz w Auto Pontinhas.
  • Technik geodeta – w Camara Municipal Esposende.
  • Fryzjer –w zakładzie fryzjerskim Brera.

[PLACEHOLDER] – ZDJĘCIA

Staże zawodowe Spoleto 2017

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji ze stażów, które odbyły się we włoskim Spoletto

Spoleto 2017 – prezentacja

Spoleto 2017 – galeria zdjęć

W dniu 28 maja dwunasto osobowa grupa uczniów z klas gastronomicznych pod opieką Pani Elżbiety Maj wyjechała do Grecji w ramach programu Erasmus+. Młodzież przebywa  w miejscowości Nea Mesagala obok miasta Larisa.

W dniu 1 lutego 2017 roku odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Stażyści z Bełżyc w Europie”. Spotkanie wywołało duże zainteresowanie uczniów wszystkich zawodów, w których kształci nasza szkoła. Uczniowie zostali zapoznani z celami projektu, miejscami odbywania staży.

Na przełomie lutego i marca 2021 roku 80 uczniów technikum z zawodów: technik informatyk, technik zywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych wyruszyli do Granady położonej w Hiszpanii oraz Spoleto mieszczącego się we Włoszech. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z pobytu

Relacja z pobytu